PAPER SUBMISSION

TIPTEKNO 2021 Basıma Hazır Bildirileri için Takip Edilmesi Gereken Adımlar:

Bildirinizin hakem yorumlarına göre revize edildikten sonra, Basıma Hazır halinin Easychair sistemine tekrar yüklenmesi (update) gerekmektedir. Kabul edilen bildirilerin IEEE Xplore’de yayınlanabilmesi için, aşağıdaki kurallara uyulması gerekmektedir. Aşağıdaki kurallar dışında hazırlanan bildiriler, kongrede sunulsa bile, IEEE tarafından formatsal açıdan kabul edilmeyeceğinden, IEEE Xplorer’da yayınlanamayacaktır. Bu sebeple aşağıda belirtilmiş aşamaların tam olarak uygulanması gereklidir.

 1. Bildiri Formatı için mutlaka Kongre web sayfasında verilen basıma hazır bildiri formatına uyulmalıdır. (Bu konu çok önemli olup uygun olmayan bildiriler IEEE tarafından index’lenmeyecektir.)
 2. Türkçe Bildirilerin başlık kısmında önce Türkçe sonra İngilizce olmak üzere iki dilde başlık yazılması gerekmektedir. İngilizce bildirilerde sadece İngilizce Title olması yeterlidir.
 3. Bildiri Özeti için önce, “Özetçe” ile başlayan Türkçe özet ve anahtar kelimler, sonra ise “Abstract” ile başlayan İngilizce özet ve İngilizce anahtar kelimeler “Keywords” verilmelidir. Özetçe, Abstract ve Bildiri Başlığı kısmında, özel semboller, özel karakterler ve matematiksel ifadeler kullanılmamalıdır. İngilizce bildirilerde sadece İngilizce Abstract olması yeterlidir.
 4. Bildirilerde sayfa numarası bulunmaması gerekmektedir.
 5. Bildirinin uzunluğu, her şey dahil 4 sayfayı asla geçmemelidir.
 6. İki kolon halinde hazırlanacak bildirinin ilk sayfasının sol altında IEEE telif hakkı bildirimi kesinlikle bulunmalıdır. (Uygun olan ifade seçilmelidir.)

i) ABD hükümeti tarafından istihdam edilen bütün yazarların bildirlerinde kullanılacak telif hakkı bildirimi: “U.S. Government work not protected by U.S. copyright

ii) Birleşik Krallık, Kanada ve Avustralya hükümetleri tarafından istihdam edilen bütün yazarların bildirlerinde kullanılacak telif hakkı bildirimi:  “978-1-6654-3663-2/21/$31.00 ©2021 Crown” 

iii) Avrupa Birliği tarafından istihdam edilen bütün yazarların bildirlerinde kullanılacak telif hakkı bildirimi:  “978-1-6654-3663-2/21/$31.00 ©2021 European Union

iv) Diğer bütün yazarların bildirlerinde kullanılacağı telif hakkı bildirimi:

978-1-6654-3663-2/21/$31.00 ©2021 IEEE

 1. TIPTEKNO 2021 kapsamında sunulan bildirilerin IEEE Xplore’de yayınlanması için her bildirinin kayıt edilmesi ve konferans süresince sunulması gerekmektedir. Bir kayıt ücreti ile iki bildiri kayıt edilebilmektedir. Üçüncü bildiri için tekrar kayıt yapılması gerekmektedir.
 2. Hakem yorumlarına göre düzenlenen bildirinizi, PDF formatına dönüştürüp, easychair sistemine aynı bildiri numarası altına tekrar yüklemeniz gerekmektedir. PDF formatına dönüştürmek için PDF eXpress kullanılması ve onayından geçmesi zorunludur. 

PDF eXpress kontrolunu gerçekleştirmek için;

 • https://ieee-pdf-express.org/  adresine gidiniz.
 •  PDF eXpress’i ilk defa kullanıyorsanız:
  1. “New users – click here” bağlantısına tıklayınız.
  2. “Conference ID” için 53239X giriniz, e-posta adresinizi ve seçtiğiniz bir şifreyi giriniz. İstenen diğer bilgileri de giriniz.
  3. İletişim bilgilerinin doğruluğunu kontrol edip, “Submit” tuşuna basınız.
  4. Başarılı hesap açma ile ilgili bir e-mail alacaksınız.
 • PDF eXpress’i daha önce başka bir konferans için kullandıysanız:
  1. “Conference ID” için 53239X giriniz. Daha önce kullandığınız e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz.
  2. “Login”e tıklayınca bir hesap açmanızı isteyen bir hata mesajı ile karşılaşacaksınız. “Continue” bağlantısına tıklayın. E-posta ve şifrenizi girerek eski hesabınızı bu konferans için aktive etmiş olacaksınız.
 • Her yeni bildiri için “Create New Title” bağlantısına tıklayın.
 • Bildiri ile ilgili istenen bilgileri giriniz.
 • “Submit PDF for checking” bağlantısına tıklayınız. Çıkan diyalogdan basıma hazır bildirinizin PDF halini yükleyiniz.
 • Yüklediğiniz bildirinin PDF eXpress testinden geçip geçmediğini bildiren bir e-posta alacaksınız.
 • PDF eXpress ile oluşturulan basıma hazır bildirilerinizi Easychair sistemindeki “Update Filebağlantısını kullanarak yeniden yüklemeniz gerekmektedir.

NOT: İlk sayfada yer alan IEEE telif hakkı bildirimi, bildirinin son hali Pdf eXpress’e yüklenmeden önce kesinlikle eklenmelidir.

 1. PDF eXpress tarafından çevrimi uygun bulunan bildiriler EasyChair sistemi üzerinden PDF eXpress’in verdiği dosya adı değiştirilmeden yüklenmesi gerekmektedir.
 2. Ayrıca TIPTEKNO 2021 kapsamında kabul edilen herbir bildiri için ayrı ayrı IEEE elektronik telif hakkı (copyright) formu doldurulmak zorundadır.  Tıptekno 2021 için IEEE elektronik copyright formu girişi aşağıda yer almaktadır.

Önemli Not:  IEEE Copyright formu her bildiri için ayrı ayrı doldurulması gerekmektedir. Bir yazarın iki veya daha fazla bildirisi kabul edilmiş ise bu işlemi, her bir bildiri için ayrı ayrı yapıp göndermesi gerekmektedir.

TITLE OF PAPER: Bu kısma bildirinin Türkçe veya İngilizce adı yazılmalıdır.

– LIST OF AUTHORS: Yazarların bildiride yer aldığı sırada yazılması gerekmektedir.
Article Title(Bildiri Başlığı):	

Authors(Yazar İsimleri):
Article ID(Bildiri Numarası):
Authors Mails(Yazar Mail Adresleri):

Türkçe Bildiri Format Dosyaları:

Tiptekno’21 LaTeX Bildiri Formatı
Tiptekno’21 Word Bildiri Formatı
Tiptekno’21 PDF Bildiri Formatı

Full English Paper Format Files:

Tiptekno’21 LaTeX Sample
Tiptekno’21 Word Sample
Tiptekno’21 PDF Sample